Absence kapitána a nejlepšího loňského střelce pomohla k bodům

29.5.2010 - Sobotní utkání městského přeboru mezi týmy Slovanu Plzeň a Letné nadělalo Tichonovovi nejednu vrásku. Absence hned několika hráčů donutila posunout Blaníka na hrot, aby střed hřiště ovládl Plasák s velkým Vřískotem. Na kraj zálohy se posunul Jaroušek. Tahle volba se poté ukázala jako klíčová.

Po nepřesvědčivém začátku, kdy v 1. minutě po špatné komunikaci Bobříka s Kouřilem byl nucen druhý jmenovaný faulovat, a byla písknuta penalta. Tu hráč hostů chladnokrevně zakončil, 0:1. Jenže následující minuty mohl tréner hostů Vícha hodit ručník do ringu. Smršť zvaná Jarda Zýka nastala hned o 10. minut později. Nejprve vyrovnal střelou z malého vápna alá Pepín, aby následně přidal druhý gól po nádherné kombinaci s aktivním malým Vřískotem, který si s ním nadvakrát narazil a Jaroušek pohodlně do prázdně branky zakončil na 2:1. Mezi těmito goly neuběhlo ani 5. minut! Po dalších dvou minutách se mohl Jaroušek radovat z nejrychlejšího hattricku na Karlově. Po pravé straně zatáhl míč malý Vřískot, nádherně posunul loptu pod sebe směrem do vápna, aby Blaník Solfa neproměnil jednu ze svých 15ti gólovek a nechal tak naplno zazářit potřetí Jarouška 3:1. Poté byl vyloučen po dvou žlutých kartách Meli a náš kanonýr byl nucen zatahnout na levého beka. Od té doby jsme se spíš soustředili pouze na obranu a nechávali vyniknout na hrotu hráče s největší fyzickou kondicí, Blaníka Solfu.
Ve druhé půli zaujal střed místo zraněného Plasáka Milada, jenž se ukázal opět jako žolík. Po dobře odamakané obranné práci jsme se ke konci dočkali čtvrtého kousku. Po přihře od malého Vřískota po lajně, převzal balon právě Milada. Vykoupal dva hostující obránce a mazácky přeloboval ze 40ti metrů brankáře hostů, 4:1.

A tak se mohla Na Karlově po dlouhých 7mi zápasech slavit tříbodová výhra a jistá záchrana.

Branky: 11., 14., 19. min J. Zýka, 85.min M. Sartorius
Karty: ČK: Melichar

Sestava: Vavřík - Melichar, T. Zýka, Bouřil, Kek - J. Zýka, J. Vričan, Plass(40.min M. Sartorius), Končel - M. Vričan, Solfronk