Karlovácí zakončili sezonu přesvědčivým vítězstvím

19.6.2010 – Poslední jarní sobota zavedla karlováky do malebné vísky Chrástu, kde se měli na překrásném pažitu utkat s místní rezervou o umístění v první pětce. O atraktivitě tohoto utkání velice dobře věděli i domácí pořadatelé, proto se rozhodli do sobotního programu zařadit ještě předzápas, a tak byl začátek utkání posunut až na šestou hodinu podvečerní.
Trenér Tichonov na poslední utkání sezony uvolnil všechny členy gardy, neboť Ti se účastnili exhibičního utkání na Karlově. Minulý týden také sezónu předčasně ukončil Jiřík „Blaník“ Solfa, který se rozhodl se již plně soustředit na dokopnou. Stejný osud potkal také Balouna, který by si sice šel zahrát rád, ale musel jednak zajistit občerstvení pro již zmíněné exhibiční utkání na Karlově a navíc z důvodu blížící se dokopné, musel začít objíždět místní řezníky, aby mohl za týden plně uspokojit chuťové buňky karlovských gurmánů. V minulém kole zraněného Krtka nahradil Bobřík. Sestava byla tedy opět kombinovaná, ale na své síle toho přespříliš neztratila, ba naopak. Loňský nejlepší střelec mužstva a kapitán Mary opět vyztužil obranu na místě stopera a domácím fans bylo ihned jasné, že dneska bude úspěch výsledek 0:0. Ve středu zálohy operoval velkej Vřískot s jkhsdjkh a na krajích pak podnikali odvážné výpady do soupeřovy obrany malej Vřískot a těžkotonážní Jarouš. V předu pak bylo osvědčené duo Hrbolek – Rakodlak a zejména Vašík měl o motivaci postaráno, neboť slíbil Viktorovi, že mu to na place odvedena 100 %. Jak se ale říká : „Slibem neurazíš“.
Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a většina hry se odehrávala na polovině domácích. Balony létali z nohy na nohu a karlovácí si připravovali jednu šanci za druhou. Dvě až tři gólovky si připravil jkhsdjkh, který svým pohybem na domácí platil, ale bohužel ani jedna se neujala. Několikrát se do nadějných příležitostí dostával i Rakodlak s malým Vřískotem, jejichž nájezdům do pokutového území domácích chyběla jen finální přihrávka, na některého z volných karlováků. Domácí se dostávali do zakončení spíše sporadicky a pokud se již dostali k přesnějšímu zakončení, byl na svém místě skvěle chytající Bobřík. Poločas tedy i přes převahu karlováků skončil bez branek. O přestávce trenér Tichonov oznámil, že takhle by si naší hru představoval po celou sezonu, což od něj bylo milé, a tak jsme plni odhodlání běželi do půle druhé. Začátek prvního poločasu byl ze strany domácích o něco aktivnější, ale naší branky příliš neohrožovali. Nicméně jedno okénko se v karlovské obraně přeci jen vyskytlo, kdy Pojišťovák na lajně nezaznamenal, že chceme hrát ofsajd systém a nechal nepochopitelně praporek dole. Posila domácích z áčka se tak mohla řítit na Bobříka. Zakončení samostatného nájezdu však jen deklarovalo kvalitu krajského přeboru, neboť střela skončila někde na pletivu. Od této chvíle bylo jasné, kdo si na své konto připíše tři body.V průběhu celé druhé půle jsme si opětovně vytvářeli množství brankových příležitostí, ale chléb se začal lámat až čtvrthodinku před koncem. Vašík „Plachetnicezbožkova“ Rak se ujal na levé straně vhazování a neomylně našel naběhnuvšího Hrbolka, který se řítil do vápna. Posléze překrásnou přihrávkou vyzval k zakončení střídajícího Jirku „Achilovu“ Patu, který se nemýlil a poslal nás do zaslouženého vedení. O několik minut později jsme přidali další zářez, kdy se z hranice penalty trefil jkhsdjkh. Třetí gól pak přidal Hrbolek, kterého krásně uvolnil malej Vřískot. Utkání se pak dohrálo už jen s povinnosti a tři body tak zcela zaslouženě odcestovaly na Karlov.
Sezónu karlovácí zakončili na konečném pátém místě, což je sice pro většinu asi mírné zklamání, ale po tragickém jaru je to nakonec umístění celkem přijatelné. V sobotu nás čeká dokopná, kde bude jistě prostor pro menší bilancování. Účast je samozřejmě povinná, vstup 200,- vybírá berní vymahač a exekutor v jedné osobě Pepín. Neúčast na této grandiózní akci od platby neosvobozuje! Na závěr trocha statistiky!