Lídr míří za ziskem devátého titulu

14.09.2010 - Lídr tabulky fotbalové Ligy starých gard SK 1894 míří za celkovým prvenstvím v soutěži.

V šestnáctém kole v utkání velmi dobré úrovně jasně vyhrál nad Rapidem a blíží se ke svému už devátému titulu. I další aspiranti na medailová umístění Smíchov a Petřín s přehledem vyhráli. Překvapením je vítězství Senca nad letos výbornou Letnou. V utkání o poslední místo porazila Košutka Slávii.

Výsledky: Vejprnice - ZČE Plzeň 1:6 (1:1, Karpíšek – Rádl 2, jedna z p. k., Pálek 2, jedna z p. k., Vraný, Chvojka). Vyrovnaný zápas v první půli, po přestávce zkušení hosté nedali domácím šanci.

SK 1894 - Rapid 6:1 (4:1, Krystl 2, J., Diviš 2, jedna z p. k. , Ulč, J. Muzika – Baroch). Domácí rozhodli o výsledku utkání už do přestávky. Hostující obrana totiž neudržela Krystla, který se podílel na čtyřech brankách. Výsledek je pro Rapid krutý, dvakrát nastřelil tyč, dvakrát břevno.

Slávia - Košutka 2:3 (0:1, Mirga, Kuberka - Končel 2, Volf). Vyrovnané utkání slabé úrovně. Hosté měli více štěstí v koncovce.

Senco - Letná 5:2 (4:0, Vlk 2, Podzimek, Jonáš,Vela - Čech,Vaněk). Slušně hrané a vyrovnané utkání rozhodli domácí do přestávky lepší produktivitou v zakončování.

Smíchov - Karlov 5:3 (4:0, Fiala 2, Radosta, Ščerba, Krajdl - Kraus 2, Klimeš). Domácí měli výbornou první půli, pak už si pouze pohlídali výsledek.

VS Plzeň - Černice 3:2 (1:0, Vukovič 2, Lochman - Vogltanc 2). Vyrovnané utkání, ale domácí dávali góly. A to ještě Vukovič neproměnil penaltu.

Střelci: 26 - Rádl (ZČE), 20 - Baroch (Rapid), 14 - J. Diviš (SK 1894), 12 - Nykles (Karlov), 11 - Krystl, 10 - Dudík (oba SK 1894) Vaněček (Smíchov), Chvojka (ZČE).

17. kolo – dnes: 18.00 Černice - SK 1894. Zítra: 18.00 Rapid - Senco, Letná - ZČE, Košutka -VS. Čtvrtek: 17.30 Smíchov -Vejprnice.

Zdroj: Plzeňský deník 14.09.2010