Nečekaný, ale zcela zasloužený bod s Touškovem

20.03.2011 - V nedělním 17. kole městské soutěže nás čekal další soupeř z těch těžších, na Spoje totiž zavítalo Béčko Touškova, které je v tabulce na čtvrtém místě. Hodinu před zápasem čekalo naše trenéry docela nemilé překvapení, páč ze stabilních hráčů Béčka se dostavili pouze tři kusy. Do základní jedenáctky nám tedy museli pomoct dvá áčkaří a zbytek zajistili dorostencí.

Postavení obou týmů v tabulce, naše sestava sešitá rychlou jehlou a alkoholem lehce omámeného gólmana Bořka Stavitele vneslo do našich řad obavu, že dostaneme podobnou nakládačku jako minulý týden v Chotíkově. Od prvních minut jsme si však dokázali, že předem není prohraný žádný boj. Slušný klid v rozehrávce v zadních řadách a oproti zápasu v Chotíkově i lépe fungující záloha nabízela útoku dobré příležitosti ke skórování. Bohužel jsme však ani jednu šanci v prvním poločase nedokázali přetavit v branku. Touškov se také občas dostal do nebezpečného zakončení, ale ani od nebyl schopen prostřelit našeho brankaře. Co se nedařilo hráčům soupeře, to za ně zařídil rozhodčí. Zhruba ve 40.minutě totiž pískl neskutečnou penaltu, kdy se jeden hostující hráč sám podkopl. Jelikož mívají ožralové štěstí, tak bylo pochopitelné, že Bořek tu pentli vyrazil, bohužel však na nohu Touškováka, kterého musel nedovoleně zastavit náš spojařský Řepka. Opakovanou desítku již soupeř využil ke skórování a tak jsme do šaten odcházeli na nepříznivého stavu 0:1

Druhá půle byla z našeho pohledu trošku horší, ale paradoxně se nám v ní střelecky dařilo lépe. Nejpve se nám povedlo vyrovnat a nedlouho na to jsme se dostali i do vedení. Tři nečekané body byly na dohled, ale nakonec jsme se museli smířit s dělbou bodů. Pár minut před koncem se nám nepovedlo uhlídat jednu standartku soupeře a to Touškov ztrestal vyrovnávací brankou. Nakonec tedy celý zápas skončil nečekanou remízou 2:2.

Bod z duelu s Touškovem nám sice v tabulce moc nepomohl, ale ukázal nám, že všechny zápasy začínají stavem 0:0 a hrát se dá i proti jasnému favoritovi.