Stará garda předehrála podzimní kolo

30.06.2010 - Plzeňská fotbalová Liga starých gard měla na programu předehrávku podzimní části.

Vedoucí tým 28. ročníku Ligy starých gard SK 1894 nezaváhal ani ve 12. kole a zůstane před letní přestávkou v čele soutěže. V dalších zápasech vítězili favorité, nečekala se výrazná výhra Senca na Vodních stavbách.

Dařilo se střelcům, dalším stovkařem se stal Josef Hnízdil z Rapidu. Střelecky zazářili Mentl a Rádl, kteří vsítili čtyři branky, Holub, Vlk a Vaněček zaznamenali hattrick.

Podzimní část zahájí plzeňští veteráni v týdnu od 16. srpna.

Vejprnice – SK 1894 1:3 (0:1, branky: Keramidas – Ulč, J. Diviš, Rusnák).

Vyrovnané utkání, hosté byli fotbalovější a po zásluze zvítězili.

Smíchov – Letná 6:2 (1:1, branky: Vaněček 3, J. Fiala 2, Zrno – Kaluba, Páník).

Letná držela v prvním poločase s favoritem krok, po přestávce se dokonce ujala vedení 2:1. Poté začali domácí vytvořené šance proměňovat a utkání zaslouženě vyhráli.

Košutka – Černice 5:7 (2:4, branky: Volf 2, Jáchym 2 (1 z PK), Lang – Mentl 4, Holub 3).

Hosté vedli již 4:0, poté dovolili domácím kosmeticky upravit výsledek utkání.

Slavia – ZČE 0:5 (0:3, branky: Rádl 4, Chvojka).

Jednostranná záležitost hostů, zejména se dařilo Rádlovi, který se probojoval po čtyřech přesných trefách na druhé místo soutěže střelců.

VS – Senco 0:5 (0:2, branky: Vlk 3, Příhoda, Turek).

Stálá převaha hostů, domácí za stavu 0:2 neproměnili penaltu.

Karlov – Rapid 0:3 (0:3, branky: Baroch, Bican, Šimsa).

Domácí nedali v úvodu tutovku, hosté pak vstřelili tři rychlé góly a prakticky rozhodli o výsledku utkání. Po přestávce měl Rapid opět více ze hry, ale střelecké příležitosti trestuhodně zahazoval.

Dohrávka 9. kola: Rapid – Vejprnice 7:0 (1:0, branky: Baroch 2, Hnízdil 2, Šimsa 2, Hodan).

Domácí měli po celý zápas výraznou převahu, díky výbornému brankáři Kovaříkovi drželi hosté dlouho přijatelný výsledek. Po změně stran Rapid už své příležitosti proměnil.

Střelci: 17 – Baroch (Rapid), 11 – Rádl (ZČE), 10 – Nykles (Karlov), Vaněček (Smíchov), 9 – Chvojka (ZČE), 8 – Kristl, Spiegl, Dorňák, J. Diviš (všichni SK 1894).

Odložené zápasy – 2. kolo: Vejprnice – Košutka, Slavia – Letná. 9. kolo: Košutka – ZČE, Černice – Letná, Slavia Vodní stavby. 11. kolo: Černice – Vejprnice.

Zdroj: Plzeňský deník 29.6.2010